YULIET ESTRADA LINARES

(Cuba)

Biography

Yuliet se narodila a vyrůstala v Havaně, kde byl tanec velkou součástí jejího života i v průběhu jejího dětství. Vypracovala se jako tanečník prostřednictvím tanečního vzdělání od Conjunto Folclorico de la Universidad de La Habana.
Od té doby, co dokončila studium jako tanečník, organizuje vystoupení a účastní se soutěží jak na národní, tak i na mezinárodní scéně, napříkld jako v roce 2007 získala první místo na festivalu mezinárodních sportovních akcí v Havaně.
V roce 2008 se Yuliet přestěhovala do Osla v Norsku. Pracovala jako tanečník a choreografka pro Danseglede do roku 2013 a nyní je součástí týmu taneční školy Salsa Kompaniet, jedné z největších tanečních salsa škol ve městě. Také působí v taneční organizaci Salsanor. S úspěchem se také podílela jako tanečník a instruktor na mnoha národních a mezinárodních festivalech.
Yuliet je neuvěřitelně nadaný tanečník, který ovládá mnoho různých stylů. Je krásná a stylová tanečnice, vždy potěšením ji vidět na tanečním parketu. S velkým smyslem pro humor a vždy vysokou úrovní energie, je také velmi oblíbeným instruktorem. Je velmi populární učitelkou na festivalech po celém světě, a to jak mezi účastníky, tak mezi svými kolegy, protože je vždy v dobré náladě a ví, jak šířit štěstí kdekoli.
Výuka hodin se zaměřuje na rytmus, techniku a radost z tance a specializuje se na výuku Salsa, Reggaeton, Son, Rumba a Afro Cuban.