Taneční techniky

.

Salsa Linea – Cross Body Lead Style

Je to styl elegantní, salónní, který se hodně insporoval v klasických společenských tancích. Může však mít i provedení agresivnější a dynamičtější. Jak kdo chce. Mezi lineové styly se řadí jak salsa portorikánská, tak styly z New Yorku nebo Los Angeles. Základy jsou velmi jednoduché, proto je ideální pro úplné začátečníky.

Salsa LA (Los Angeles) je charakteristickým typem salsy, popularizovaným slavnými tanečníky, jako jsou Jose Neglia, bratři Vasqueovi nebo taneční soubor Salsa Brava. Salsa LA je působivý, elegantní a temperamentní styl, zahrnující propracovanou práci nohou. V současnosti se řadí mezi nejoblíbenější druhy salsy na světě.

Tančí se obvykle na jedničku, pán tedy vychází na první dobu levou nohou vpřed. Pán vede dámu po linii z jedné své strany na druhou. Figuře dámy vždy předchází přípravný pohyb pána. Používá se mnoho otoček a stylingu. Důraz je kladen na dynamiku a plynulost.

.

Bachata

Původem z Dominikánské Republiky. Klasická bachata je velmi romantický tanec, téměř bez otoček a s důrazem na procítění hudby. V Evropě se ale setkáme spíše s moderním pojetím tohoto tance, často i přímo nazývaným „Modern bachata“. Tento styl má jednodušší krokové variace, může obsahovat velmi složité otočky a záklony, ale může být tancován i tělo na tělo

.

Merengue

Na rytmus nenáročný tanec, ten se naučíte snadno.